Faq

Kā pareizi saukt klavieres?

Ar vārdu “klavieres” tiek apzīmētas visu veidu klavieres (pianīni, flīģeļi, tāfelklavieres u.t.t.). Mūsdienās akustiskās klavieres iedalās pianīnos un flīģeļos.

Līdzīgi ir gan krieviski – фортепиано, пианино, рояль, gan angliski – piano, upright piano, grand piano.

Kāpēc nepieciešama klavieru skaņošana?

Uzskaņotas klavieres pieradina pie pareizām skaņām, kā arī veido un attīsta muzikālo dzirdi.

Klavieres (gan flīģelis, gan pianīns) ir ļoti smalks un sarežģīts mehānisms, kurš prasa regulāru uzturēšanu darba kārtībā. Ne tikai, lai priecētu dzirdi, bet arī tāpēc, ka neregulāras apkopes parasti izmaksā dārgāk.

Labs piemērs ir klavieru salīdzinājums ar auto. Klavieru skaņošana ir pielīdzināma degvielas uzpildei ☺.

Cik bieži jāskaņo klavieres?

Mājas apstākļos klavieres jāskaņo un jāregulē vismaz vienu reizi gadā. Ražotāji iesaka skaņot divas reizes gadā.

Cik maksā klavieru skaņošana?

Klavieru skaņošanas un remonta izmaksas ir atkarīgas no instrumenta stāvokļa. Ja klavieres tiek skaņotas regulāri un tām nav nopietnu defektu, tad izmaksas ir ap 70-80 €. Ja tās nav skaņotas ilgāk par diviem gadiem – izmaksas būs lielākas. Skaņošanas pakalpojumā ietilpst arī profilaktiska apkope – tīrīšana pēc nepieciešamības, mehānikas u.c. skrūvju pievilkšana, mehānikas pieregulēšana, sīki remontdarbi (sprūšanas, čīkstēšanas u.c. defektu novēršana), pedāļu mehānisma eļļošana un regulēšana. Lielāku remontdarbu izmaksas ir atkarīgas no to apjoma un materiālu izmaksām.

Cik ilgi notiek klavieru skaņošana?

Parasti skaņošana ilgst 2-3 stundas.

Gribam iegādāties lietotas klavieres, kā novērtēt to stāvokli?

Lai novērtētu klavieru stāvokli, nepieciešama klavieru meistara konsultācija. Klavieru meistars novērtēs mehānikas, klaviatūras, rezonatora u.c. daļu stāvokli, kā arī pārbaudīs, kā tās tur skaņojumu. Šāds pakalpojums izmaksā 20 € + ceļa izdevumi. Nepārbaudot klavieres, jūs riskējat iegūt savā īpašumā sliktu un dārgi remontējamu instrumentu. Ļoti bieži klavieres ir turētas lielā sausumā (pie centrālapkures radiatoriem vai uz siltās grīdas), līdz ar to ir izkaltēts virbuļsols un tās netur skaņojumu, ir saplaisājis vai atlīmējies rezonators un rezonatora ribas. Lielu postu nodara arī kodes, kam „garšo” no filca un kašmira izgatavotās detaļas, kuru klavierēs ir ļoti daudz.

Kur vislabāk novietot klavieres?

Klavieres vislabāk novietot pēc iespējas tālāk no apkures ierīcēm, logiem, ārdurvīm un ārsienām. Vēlams izvairīties no tiešiem saules stariem.
Klavierēm nepieciešamie klimatiskie apstākļi:

  • gaisa temperatūra līdz 22C°
  • gaisa mitrums ~45-65%. To ir viegli mērīt iegādājoties higrometru (mehāniskie maksā sākot no 4 eur).

No kā jāizvairās:

  • nekādā gadījumā klavieres nedrīkst turēt apkures ierīču tuvumā (radiatori, krāsnis, siltās grīdas)
  • nav vēlams likt uz klavierēm nekādus priekšmetus. Sevišķi bīstamas ir vāzes un citi trauki ar ūdeni, kuri var sabojāt gan ārējo apdari, gan arī pašu instrumentu.